گزارش نهایی ورک شاپ تخصصی مدلسازی پیشرفته 3Ds Max

1

 

در ادامه سلسله ورک شاپ های آموزشی تخصصی سال ۹۱ اینبار درپی همکاری مشترک شرکت سرزمین هنرهای دیجیتال(معماری دیزاین) و موسسه تصویرگران پویا اندیش ,دومین کارگاه آموزشی از مجموعه کارگاه های آموزشی تخصصی نرم افزار 3Ds Max با مبحث مدلسازی پیشرفته درحوزه معماری جمعه بیست و چهارم آذر ماه با حضور جمعی از اساتید وعلاقمندان این رشته در سالن آمفی تاتر موسسه تصویرگران پویا اندیش برگزار گردید. این کارگاه آموزشی موفق توسط استاد سعید جوشن ، مدرس تخصصی نرم افزار 3Ds Max ارائه شد.
کارگاه آموزشی راس ساعت ۱۰:۰۰ صبح با نظم خاصی بدون تاخیر شروع به کار کرد.
در ابتدا استاد علی واثق ملکی مدیریت موسسه تصویرگران پویا اندیش ضمن خوش آمد گویی به شرکت کنندگان به معرفی بعضی از اهداف برگزاری این کارگاه آموزشی پرداختند وبا کلام دلنشین خود دقایقی چند هنرجوبان را به ممارست و پشتکار در عرصه هنر,خلاقیت وزندگی فراخواندند.
در ادامه آقای گروسی از گویندگان به نام رادیووتلویزیون مجری گری ورک شاپ را بر عهده گرفتند.آقای گروسی با معرفی ورک شاپ و ارایه سیلابس ,هنر جویان را با مفاهیم و محوریت ورک شاپ آشنا کردند.
سپس در ساعت ۱۱ با حضور سعید جوشن وشروع تدریس , ورک شاپ رسما کار خود را آغار کرد.

2

 

در بخش نخست که مباحث تئوری مدلسازی مطرح شد , سعید جوشن با بررسی تکنیک های کاربردی در مدلسازی از جمله: آشنایی با ابزار Shape- آشنایی با ابزار Cross sectin – آشنایی با ابزار NURBS – آشنایی با ابزار Surface – آشنایی با ابزار Cloth – آشنایی با ابزار scatter- آشنایی با ابزار ….hair and fur
بخش اول ورکشاپ به مدت ۱:۴۵ دقیقه با بررسی مباحث تئوری مربوطه توسط سعید جوشن به پایان رسید.
همچنین در پایان بخش اول توسط مدیریت و سعید جوشن از برخی از مهمانان ویژه و اساتید مدعو تقدیر به عمل آمد. از جمله استاد شهریار مکی مدرس بین المللی شرکت ADOBE, استاد سیامک خازنی استاد برگزیده سال ۹۱ دانشگاه های کشور, و مهندس سلطانی سردبیر سایت معماری نیوز.

3_2

 

در ادامه و طبق برنامه در ساعت ۱:۱۵ شرکت کنندگان برای صرف نهار, پذیرایی واستراحت به سالن مربوطه هدایت شدند.
بخش دوم ورکشاب با سخنان آقای گروسی و معرفی سخنران بعدی(محمد حسین تبریزی) به همراه بخشی از بیوگرافی و رزومه وی همراه بود.
محمد حسین تبریزی در ادامه با طرح موضوع رابطه معماری وهندسه خطوط مباحث خود را ادامه داد و با بررسی تاریخی و مستند رابطه معماری وطراحی خودر در گذر زمان را بررسی کرد که با پخش اسلاید های زیبا و خاطره انگیزی همراه بود.
در بخش دوم و پایانی ورکشاپ سعید جوشن مجددا تدریس را شروع و این باربا آشنا کردن هنر جویان با قابلیت های متعدد تکنیک Edit Poly همراه بود که با ارایه مثال های عملی متعدد این مبحث پر کاربرد را برای هنرجویان باز کرد.
در ادامه آقای گروسی برای معرفی مهمان ویژه ورک شاپ استادحمید برخور از کمپانی pixomondo) که از کشور آلمان قبول زحمت فرموده بودند به پشت تریبون رفتند.
استاد حمید برخور بحث خود را با بررسی اصول اولیه یک اثر هنری و شرایط لازم برای حضور یه اثر هنری در سطح بین المللی آغاز کردنند و در ادامه با بررسی کوتاهی به دنیای VFX علاقمندان را با این رشته بیشتر آشنا کردندو در انتها با پخش بضی از آثار جدید خود وبررسی چگونگی خلق آن به پایان رسید که با استقبال حضار مواجه شد.
در ادامه استاد سعید جوشن از ۲ تن از دانشجویان با استعداد خویش در مدلسازی تقدیرکردند و جوایزی به رسم یاد بود به آنها اهدا شد.
در انتها نیز مدیریت موسسه تصویرگران پویا اندیش با اهدای تندیس به اساتید ورک شاپ از آنان تقدیر نمود.
پس اتمام کارگاه شرکت کنندگان سوالات خود را با اساتید مربوط در میان گذاشتند.

4

 

جمعی از اساتید به ترتیب از راست به چپ: پویا واثق ملکی ,مهندس پاکار(متخصص عمران) استاد حمید برخور(متخصص VFX) استاد سعید جوشن (مدرس ورکشاپ) استاد شهریار مکی(متخصص فوتوشاپ) مهندس کاوش خدابنده(معمار) استاد علی واثق ملکی(هنرمند)مهندس پیام پاینده فر(معمار)

تیم فنی و اجرایی سرزمین هنرهای دیجیتال: مهندس علی صفری(مسئول هماهنگی) ,حامد بختیاری( دبیر و مدیر اجرایی ورک شاپ)
پایان مراسم با دریافت گواهی شرکت در ورکشاپ و پکیج آموزشی رایگان به شرکت کنندگان و گرفتن عکس یادگاری همراه بود.

در پایان از طرف شرکت سرزمین هنرهای دیجیتال(معماری دیزاین) از تمامی شرکت کنندگان در کارگاه تشکر و از همه ی علاقه مندانی که به علت ظرفیت محدود امکان میزبانی شان را نداشتیم پوزش می طلبیم.این مژده به دوستان داده می شود که بزودی به لطف خداوند شاهد برگزاری کارگاه های بعدی ما در شهرستان ها نیز خواهید بود. امید است در این راه ما را تنها نگذاشته و با انتقادات و پیشنهادات خود ما را در برگزاری هر چه بهتر کارگاه های بعدی یاری نمایید.

5

گزارش نهایی ورک شاپ تخصصی مدلسازی پیشرفته 3Ds Max

یک دیدگاه در “گزارش نهایی ورک شاپ تخصصی مدلسازی پیشرفته 3Ds Max

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *