گزارش نهایی ورک شاپ تخصصی 3Ds Max در زمینه Sampling

4_1

 

درپی همکاری مشترک شرکت سرزمین هنرهای دیجیتال و موسسه آموش عالی آرمان ,اولین کارگاه آموزشی از مجموعه کارگاه های آموزشی تخصصی نرم افزار 3dsmax و پلاگین قدرتمند V.Ray با عنوان کاربر ونقش SAMPLING در رندرهای واقع گرا (PHOTO REALSTIC), جمعه هفتدهم شهریور ماه با حضور جمعی از علاقمندان این رشته در سالن آمفی تاتر موسسه آموش عالی آرمان برگزار گردید. این کارگاه آموزشی موفق توسط استاد سعید جوشن ، مدرس تخصصی نرم افزار 3dsmaxارائه شد.
این کارگاه آموزشی راس ساعت 10:15 با 15 دقیقه تاخیر شروع شد.در ابتدا آقای خلیلی مدیریت بخش آموزش موسسه آموش عالی آرمان ضمن خوش آمد گویی به شرکت کنندگان به معرفی بعضی از اهداف برگزاری این کارگاه آموزشی پرداختند.و در ادامه مهندس جلالیان مدیر دپارتمان معماری موسسه, دقایقی چند با شرکت کنندگان در کارگاه صحبت کردند.

ساعت 10:30 کارگاه با پخش فیلمی مربوط به دستاورد های روز پلاگین V.Ray وجدیدترین رندرهای هنرمندان بزرگ بین المللی آغاز به کار کرد که با استقبال شرکت کنندگان در کارگاه قرار گرفت.سپس در بخش نخست کارگاه استاد سعید جوشن با شروع مباحث SAMPLING ومحاسبات GI شرکت کنندگان را با این مباحث آشنا نمود.

در ادامه سعید جوشن مباحث تخصصی و نظری در باب تنطیمات محاسبات SAMPLING در بهبود کیفیت رندر نهایی و کاهش زمان رندر را مطرح نمود.

پس از اتمام این بحث درساعت 12:30 طبق برنامه استراحت کوتاهی به مدت 15 دقیقه داده شد تا از شرکت کنندگان در ورک شاپ پذیرایی به عمل آید.

در ابتدای بخش دوم کارگاه از طرف مسولین موسسه آموزش عالی آرمان لوح تقدیر به مدرس ورک شاپ سعید جوشن و اساتید مدعو اهدا شد.
آغازگر بخش دوم کارگاه آموزشی, امید عسگری منتقد و طراح گیم بود که بحث را با معرفی کلی گیم و تاریخچه ی آن و ارتباط آن با معماری شروع کرد.
در ادامه با پخش چند دمو از ENGINE RENDER های جدید دنیا توضیحاتی پیرامون نحوی کار آن بیان نمود.
در ادامه سعید جوشن با معرفی و تقدیر از هنرمند جوان کشورمان محمد حسین تبریزی که موفق به کسب مقام نخست در طراحی خودرو گشته بود ادامه پیدا کرد.
سپس سعید جوشن با بیان بیوگرافی مختصری از مهمان ویژه کارگاه استاد حمید برخور از ایشان برای سخنرانی دعوت نمودند.

 

 

4_2

 

در ادامه استاد حمید برخور که از کشور آلمان قبول زحمت نموده بودند در باره همکاری خود با کمپانی PIXOMONDO سخنانی بیان نمودند.
سپس ایشان شرکت کنندگان را با مباحث VFX و جلوه های ویژه ی بصری بیشتر آشنا کردند.
در ادامه ایشان با پخش پشت صحنه و مراحل تولید تعدادی از آثار تبلیغاتی ساخته شده توسط خود, شرکت کنندگان را بیشتر با این شاخه آشنا کردند که مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت.

در ادامه سعید جوشن با تکمیل مباحث نظری در ضمینه ی محاسبات GI با نمایش تعدادی آثار خود بعضی از ترفندها و رموز POST PRODUCTION را با شرکت کنندگان در میان گذاشت .
در انتها با نمایش فیلمی از هنرمند جهانی ALEX ROMAN به بررسی و تحلیل آن پرداخته شد و تمامی ترفند ها وپلاگین مورد استفاده توسط وی به شرکت کنندگان آموزش داده شده و در انتهای کارگاه در اختیارشان قرار گرفت.
در ادامه سعید جوشن و حمید برخور به سولات شرکت کنندگان پاسخ دادند.
در پایان از طرف شرکت سرزمین هنرهای دیجیتال معماری دیزاین از تمامی شرکت کنندگان در کارگاه تشکر و از همه ی علاقه مندانی که به علت ظرفیت محدود امکان میزبانی شان را نداشتیم پوزش می طلبیم.این مژده به دوستان داده می شود که بزودی به لطف خداوند شاهد برگزاری کارگاه های بعدی خواهید بود. امید است در این راه ما را تنها نگذاشته و با انتقادات و پیشنهادات خود ما را در برگزاری هر چه بهتر کارگاه های بعدی یاری نمایید….

4_3

گزارش نهایی ورک شاپ تخصصی 3Ds Max در زمینه Sampling

یک دیدگاه در “گزارش نهایی ورک شاپ تخصصی 3Ds Max در زمینه Sampling

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *